lilovang559 lilovang559
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

DeShawn her $21 to spend on two pencils after buying them he has $17 how much did each pencil cost

Respuesta :

jrod82141 jrod82141
  • 14-09-2020
$2, $17 + $2 + $2 =$21
Answer Link

Otras preguntas

What excuse did Mr Easton make to say goodbye to the young girl?answer the question with reference to hearts and hands story
AREAS AND VOLUMES OF SIMILAR SOLIDS URGENT?
One step equation with integers Solve each equation
Read The French and Indian War “In a Nutshell” What sides fought in the French and Indian War? Who won?
Second amendment in the Bill of Rights protects against abuse of powers that the colonist feared from their experiences under British rule. In securing that a w
32 divided by 4 over -3 + 82 • (3) to the second power
Justify each step used to simplify the expression. 1. 3x+2y-2x+3=3x-2x+2y+22. =(3x-2x)+2y+23. =(3-2)x+2y+24. =x+2y+2
In the united states, voter turnout for midterm congressional elections is about _______.​ a. ​40 percent lower than for presidential elections b. ​the same as
In △ABC, m∠A=35°, a=8, and b=10. Find c to the nearest tenth
what is 300+-50+-75+225