Seudónimo Seudónimo
  • 14-09-2016
  • Mathematics
contestada

You buy 3.8 pounds of trail mix. The mix cost $2.81 per pound. What is the total price for the trail mix?

Respuesta :

abc1237 abc1237
  • 14-09-2016
$10.68 because 3.8 multiplied by 2.81 equals 10.678 and then you round it to 10.68
Answer Link

Otras preguntas

There are 120 chairs for 2 classrooms, how many chairs for 6 rooms?
What should students focus on to turn their experience into knowledge/
Graded Assignment Native Americans and the Indian Removal Act Total Score: ___ of 30 points Be sure to save this document to your computer like this: HST08B_01
How do I solve this? Please do an in-depth answer response! Thanks :3
Why is it necessary to use the word "average" in the definition of temperature?
A scientist runs an electric current along a wire. A magnetic compass is placed near the wire. The scientist observes that whenever the current is turned on, th
How does the imagery with which irving described the mountains and forests in ''rip van winkle'' contribute to the story?.
what parts of germany did bismarck unify
Numero 1 Les reconnaissance du verbe
In which month did Germany have the highest number of sales?