sbxbrh4wqf
sbxbrh4wqf sbxbrh4wqf
  • 12-09-2020
  • Mathematics
contestada

Lucy is going to the grocery store. She will buy 5 items. Every item she will buy is $2. Afterward, she will buy herself a milk shake for $3. How much will she spend at the store?


Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-09-2020

Answer:

13 dollars

Step-by-step explanation:

5 x 2= 10+3=13

Answer Link

Otras preguntas

Round 5,268.9284 to the nearest thousand
In a rectangular Park of dimensions 50 m * 40 m a rectangular pond is constructed so that the area of grass strip of uniform with surrounding the point would be
what does point of view mean?
please help ASAP Timed extra points and brainiest!!! each sentence contains an appositive phrase determine whether the appositive phrase is essential or no esse
Help ASAP PLEASE!!! Will mark you brainilist if so :) ♥♥♥
Which of the following is not one of the benefits of using electronic slides as a visual aid? a. They can be modified with sound, photos, video, and animation.
What kind of informational text would most likely use a cause-and-effect structure??
Math hw what else ... help me plzz:/
Plz help it’s very confusing
a gas station charges 2.19 per gallon gas. use function notation to describe the relationship between the total cost c(g) and the number of gallons purchased g.