georgeames99 georgeames99
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

If 4 pounds of sugur cost $2, the cost of 1 pound of sugar cost

Respuesta :

saramagentacool saramagentacool
  • 11-09-2020

Answer:

50 cent

Step-by-step explanation:

Answer Link
CreepyWoods CreepyWoods
  • 11-09-2020

Answer:

.50¢

Step-by-step explanation:

50 cents = 1 pound

$1.00 = 2 pound

$1.50 = 3 pounds

$2.00 = 4 pounds

basically adding 50 cents equals to $2

Answer Link

Otras preguntas

Study the 14th-century Persian image below. Base on this image, it can be inferred that.... a) Islam does not allow its followers to sudy anatomy or medicine b)
War on poverty · medicaid · medicare · national endowment for the humanities all of these terms were part of the "great society" programs during the administrat
Which verb correctly completes the following sentence? we _____ to go camping every summer.?
How do u say how to raise a cow in african?
Why does a parcel of air expand as it rises upward through the atmosphere?
how much would i pay for a $120 chair if its 15% off
What does Garvey believe to be the best way to achieve progress?
The portion of the stomach closest to the duodenum is called the ________.
In what way did foot binding serve to diminish the independence of chinese women by the end of the song era? a.because foot binding could only be afforded by th
Interpret the scartter plot shown for the mens Olmpiv 100-meter freestyles swim winning times. If an association exists, make a conjecture about the winning tim