Robertmarsh2006 Robertmarsh2006
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

It cost Jayden $4.80 to send 96 text messages. How much would it cost to send 155 text messages?

Respuesta :

klarama klarama
  • 11-09-2020
96 messages .... $4.80
155 messages .... x

x= (155x4.80):96=7.75
Answer Link

Otras preguntas

What literary device is this: "Nice move" yelled the spectator to the player that threw the ball out of bounds.
NEED HELP ASAP WILL MARK BRAINLIEST!!!!!!!!!!! Describe the Mycenaean city-state structure and its impact on classical Greece?
A graph has a constant of proportionality of 2.54. Let y represent centimeters and x represent inches. What is the unit rate of the relationship? Enter your ans
If you spend $1.30 for a pound each of two different kinds of fruit, what two kinds of fruit can you buy?
What is the method whereby computing resources are successively abstracted from the layer preceding it? A. Cloud B. EDU C. Virtualization D. RFP
Determine whether the sentence is compound or complex "Their society included two million persons, and the king of each city governed the commoners"
What does Wilson say will happen if Americans take sides in the conflict ? A. America will be divided into different hostile camps B. America will peacefully
Which expression is equivalent to 1 -2/3 -3
Ronnie played the piano and his sister sang a solo how do you correctly punctuated
A rabbit eats a carrot for food. What happens to the molecules of the food? A. The molecules get converted to energy and other types of molecules. B. The