kamrontaylor23 kamrontaylor23
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jenny spends $4 for breakfast and then $4 for lunch

Respuesta :

Spuffety
Spuffety Spuffety
  • 11-09-2020

Answer:

$8

Step-by-step explanation:

If you forgot to add something I'll answer that

Answer Link

Otras preguntas

How to convince my uncle to help me to study abroad​
Meena Distributors has an annual demand for an airport metal detector of 1 comma 360 units. The cost of a typical detector to Meena is ​$400. Carrying cost is e
Suppose aggregate demand shifts to the left and policymakers want to stabilize output. What can they do? Group of answer choices: O repeal an investment tax c
Hats and mittens are on sale at the store! One woman was able to buy 5 hats and 4 pairs of mittens for $30. Another woman purchased 3 pairs of mittens and 2 hat
PLEASE HELP WILL GIVE THANKS, 5 STAR RATING, AND BRAINLIEST!!!!
what is different about where people live today , as opposed to the past​
how are abstract statements different from sensory details?
Select the correct answer from each drop-down menu.Enzymes are part of the digestive process. Their function is to break down Amylase is a digestive​
Which of the following is an example of positive technological​ change? Positive technological change occurs when A. a firm's workers go through a training pro
GET IT RIGHT AND GET BRAINLIEST