julianluigi951
julianluigi951 julianluigi951
  • 13-09-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for cheese that is sold in 12-ounce packages priced at $3.84

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit price = $3.84/12 = $0.32
Answer Link

Otras preguntas

The commutative property states that the order of the terms in an addition or multiplication problem can be changed without affecting the result.True Or False?
how where the goverments of the dominion of canada and great britain similar
An idea is considered scientific after it has been tested published proposed popularized
Find the length of the hypotenuse in the right triangle below. 39in, 52in
I need physics help :) is anyone available
An earthquake is a violet shaking of Earth's surface. Where are earthquakes common?
guys i nees help on canada history please
Techniques used to determine phylogenetic relationships among groups of animals
If set A = {3, 4, 7, 9} and set B = {8, 9, 10, 11}, then A∪B is {9} {3, 4, 7, 8, 10, 11} {3, 4, 7, 8, 9, 10, 11}
Who is Aldolf Hitler and what were his veiw about the Jewish people? Why? Give specific details.