Reality1 Reality1
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ What's the unit rate of juice boxes

Respuesta :

raexx
raexx raexx
  • 12-09-2016
divide $4 in 8 and you'll get the answer 
Answer Link
randalllll
randalllll randalllll
  • 12-09-2016
$0.50 is the answer to it
Answer Link

Otras preguntas

Find the values of the missing arc Show step by step !
So basically, I have to ask a question and it’s very important. When I was in second grade I was sitting on my desk. Someone knocked on the classroom door, and
When the store director gives directions to the grocery sore manager, what type of communication is being used?
Continuation 4. The results in the English Language for the Senior High Schools are often bad. 5. The guests were served a palatable meal at the wedding party
NO RANDOM ANSWERS!! what is an event that develops character perspective in the book "Schooled" By Gordon K? Chapters 1-22 ONLY! Giving brainliest to fastest an
Convert the following equation into standard form. ​
Which of these best explains the next step to simplify this expression? 3y−45=35y−4 Question 22 options: Make the –4 exponent in the denominator positive. Add 5
what is the value of y that satisfies the equation below y/2=9
What are the two types of minerals? a. Industrial and environmental b. Valuable and invaluable c. Metallic and nonmetallic d. Important and unimportant Please s
When multiplying two variables, how is using the Distributive Property similar to using a table?