felinejnetMrava
felinejnetMrava felinejnetMrava
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

translate into the equation the cost of v ounce at $4 per ounce is $196

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
the cost of v ounce at $4 per ounce is $196 given by [tex]4v = 196[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

How does Prince Harweda in "The Magic Prison" change after living in the prison? A Since he is angry at his godmother, he begins to the break the mirrors. B He
Why was the Bill of Rights added to the U.S. Constitution? a To declare independence from Britain b To create the three branches of government c To safeguard A
Where did James Oglethrope and the first Georgia colonists land when they arrived in Georgia?
Which legislation most contributed to the situation in this photograph? O Dawes Severalty Act O Homestead Act O Interstate Commerce Act O Sherman Antitrust Act
can someone please please help me? with a reasoning? :(
Solve for x -4(2x-3)= -36
is it an animal of plant cell?
if your pencil could talk what would they say about you
according to the hebrew bible why did god protect israelites
I need help in math pass I want to get my last question right pls help me