Plandeywis2ha
Plandeywis2ha Plandeywis2ha
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

estimate the unit rate 3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate is $13.47/3 = $4.49 per yard
Answer Link

Otras preguntas

Convergent thinking involves:__________ 1. a sudden realization of a problem's solution.2. searching for information that supports our preconceptions.3. narrowi
Can anyone help please
A/An _______ solution occurs when the solute concentration outside of the cell is higher than the solute concentration inside the cell Most cells have an electr
Write the expression for when you translate the graph of y = | 1/2 x−2 |+3 a) one unit up, b) one unit down, c) one unit to the left, d) one un
In order for P. multocida to survive and carry out cellular functions (and cause infection), the energy contained in each molecule of glucose must be converted
Which of the following values are zeroes of x(x+5)(x−3)? Select three that apply. a. 0 b. 5 c.−5 d.3 e. −3
How much should the United States rely on nuclear power as a source of energy?Explain your answer.
what skills does ameena use to capture the attention of the young people she works with?
Seat belts and air bags save lives by reducing the forces exerted on the driver and passengers in an automobile collision. Cars are designed with a "crumple zon
What is the value of X? 5(x+2)=4(x+3.375)