cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
lillys what are they
M cells in the intestinal epithelium are important because pathogenic bacteria such as shigella species:A. can sample them and hide from immune systemB. use the
To move charges there needs to be a motive or
which of the following statements is true regarding the u.s. supreme court’s decision in gideon v. wainwright?
The U.S spent millions of dollars in investing and reforming which 2 nations?
TRUE/FALSE. chemistry naoh is a base because it produces hydronium ions when it dissolves in water
A box has three cards numbered 1, 2, and 3. A bag has three balls labeled A, B, and C will randomly pick a card from the box and record the number chosen. Then
why was the development of communism in cuba significant to the united states
The upper part of an alpine glacier that moves fastest down a straight valley ______ . is the midline of the glacier, half way across the valley.
which of the following is a nonmetallic mineral resource that is used as a building material?