sherbear1019 sherbear1019
  • 11-08-2020
  • Mathematics
contestada

Martha buys 1000 candy bars for $350. What is unit cost per candy bar?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-08-2020

Answer:

answer is .35

350/1000

Answer Link
drummerboy29 drummerboy29
  • 11-08-2020
The answer is 2.86 (1,000÷350=2.857)
Answer Link

Otras preguntas

Ellen thinks that if a line has no slope, then it never touches the y-axis. Which line proves that her statement is incorrect? A. x = 0 B. y = 0 C. x = 1 D.
On the grant date, January 1st, 2015, the stock was quoted on the stock exchange at $63 per share. The fair value of the options on the grant date was estimated
Tammy accidentally wrote a check for more money than she had in her checking account. When she got her statement, she saw that her balance was -125 . If she dep
Which expressions are equivalent to (5 1/8 times 5 3/8) 3 ?
The length of the rectangle is three more than the width find the length of the rectangle if the perimeter is 98 inches
CAN SOMEONE PLEASE HELP ME WITH THIS?
The genetics of a-thalassemia are similar to narrow sense heritability in that there is a gradation of phenotype, with each allele seeming to contribute equally
How did the October Revolution of 1917 transform the political structure of the Russian Empire after World War I? 1. The Allies intervened and returned territor
Deleted question this way because of no other method
Which actions were taken by many African nations following World War II? demanded independence from colonial rulers created a strong, united Africa rej