manuel1262 manuel1262
  • 15-06-2020
  • Mathematics
contestada

A 5 quart carton of juice costs $8.40. What is the cost per pint.

Respuesta :

briamelia13
briamelia13 briamelia13
  • 30-03-2022

Answer:

1.68$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I go to work everyday then i come home
Anybody know number 9
4 - Зc — 5c2 write the polynomial in standard form.
Can someone please help me with this?
I don’t know wich boxes to choose
Please help this is due in 30 minutes
_________ discrimination means people cannot treat you in a way that violates your dignity, or creates a hostile, degrading, humiliating or offensive environmen
What is an equation of the line that passes through the points (6, 5) and (3,-5)?
ill mark brainlist plss help
What is the relationship between radioactive decay and radiometric dating?