SmartScholar4184 SmartScholar4184
  • 13-06-2020
  • Mathematics
contestada

Paul has just enough money to buy either 5 erasers and 30 pencils or 10 erasers and 24 pencils. Each eraser costs $0.30. How much does each pencil cost?

Respuesta :

alexearlgillum
alexearlgillum alexearlgillum
  • 13-06-2020
Each pencil will cost $0.25
Answer Link

Otras preguntas

The Soviet Union hosted the first ____ from a us president
FREEEEEEEE POINTSSSSS who wants??
write a balanced nuclear equation for the beta decay of selenium-77 *HELP* *SHOW WORK*
Please select the word from the list that best fits the definition We were fuimos fuiste fueron fui fue
This great nation will endure as it has endured , will revive and will prosper. so first of all let me assert my firm belief that the only thing we have to fear
in what ways does the family in “snowbound” prepare for and cope with the storm
Pls answer part A and part B!!!
2+2 for butterfly bunny only! she deserves it!
Which number below cannot be written as a power of 2? C. 1 A. 32 1 B. 256 D. 6
what is 6.543 midpoint