nchillous2014 nchillous2014
  • 15-05-2020
  • Mathematics
contestada

If one gallon of milk costs 3.35, how much would 12 quarts of milk cost

Respuesta :

victoriaisthebest4
victoriaisthebest4 victoriaisthebest4
  • 15-05-2020

Answer:

10.05 for 12 quarts

Step-by-step explanation:

Answer Link
ar906274
ar906274 ar906274
  • 15-05-2020
The answers is 10.05 since there is 4 quarts in one gallon. 12 quarts equal 3 gallons, so you must multiply (3.35*3).
Answer Link

Otras preguntas

Can I have the formula to solve the algebra problem more easy 56x2+104x+48=0
HELP ! Find the Domain in this question
what happen to the bulb when it is in series connection?
french society divided into 3 estates
An object that is dropped straight down from a height of 100 m has a vertical change in position that is less than that of an identical object thrown horizontal
HELP ! Find the Domain in this question
french society divided into 3 estates
What happens when a glass rod is dipped in HCl and is brought near ammonia gas?
simplify the equation simplify x^5/8/x^1/6
The running time for movie A is 33 mins more than twice the running time for movie B. If the running time for movie A is subtracted from triple the running time