sheltonyamir sheltonyamir
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

If Matthew brought 16 gallons of gas $40.60 how much did it cost per gallon

Respuesta :

gianna63110 gianna63110
  • 13-05-2020

Answer:

$2.54/gallon

Step-by-step explanation:

40.60/16

2.5375

round it to nearest hundredth

answer is: $2.54

Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?