jonathanpadilla0290 jonathanpadilla0290
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Staples sell for $60 a box .How many boxes can be bought for 3.45

Respuesta :

Chelboy
Chelboy Chelboy
  • 13-05-2020

Answer:0.0575

Step-by-step explanation:

1 box cost $60

x boxes can be bought for $3.45

x=3.45/60

x=0.0575

Answer Link

Otras preguntas

Is energy matter? Is gravity matter? Why or why not
The most popular entertainment resort in the world is _____. the Las Vegas Strip SeaWorld Hershey Park Walt Disney World Resort
2.41 x 10^2 Cm to meters
What is the Slop of the line passing through points A (5,4) and B (0,3)?
I already made an attempt at this question and I would just like to check my answer z = ?
A full orchestra is usually composed of how many musicians?
In this lesson, you learned that the history of Greece included many wars. What effects do you think periods of prolonged fighting might have on a country?
How did Andrew Johnson’s plan for reconstruction compare to Congress plan
Convert 5 gallons an hour to cups per second
Can someone please help