Riyahhussain123 Riyahhussain123
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

I REALLY need an answer quick and give the working out too

I REALLY need an answer quick and give the working out too class=

Respuesta :

ujalakhan18
ujalakhan18 ujalakhan18
  • 13-05-2020

Answer:

By considering price per gram, both jars are at Best value for money

Step-by-step explanation:

In the attached file

Ver imagen ujalakhan18
Answer Link

Otras preguntas

A video streaming service offers unlimited movies for 15 dollars a month or 1.99 per movie. Which offer is better
What is the best definition of automation
Charlie guesses that his dog weighs 34.5 pounds. The dog actually weighs 32.7 pounds. What is the percent error in Charlie’s guess, to the nearest tenth of a pe
What type of audience appeal evokes feelings within the audience?
Need help with #6, 7, 8, and 9 please!
por favor denme ejemplos de variables del español minimo 7
The vertex is (2,-7) and the y intercept is -3 what is the quadratic function
HELP!!!! YOU WILL GET 100 POINTS!! 1. What affect does the setting of the Bag-End have on the plot in the beginning of The Hobbit? a. It helps establish the e
the colonists designed a schools calendar so that children would attend school 9 months a year leaving the summer months of which answer best explains why A. sc
what is sin 45 degree?