2505sadiegrace 2505sadiegrace
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Wal-mart sells a case of 24 cans of Diet Coke for $6.88. Kroger sells a 12 pack of Diet Coke for $3.99. Which is the best buy?

Respuesta :

Roofa
Roofa Roofa
  • 13-05-2020
Walmart because you pay less
Answer Link
mgurney1967
mgurney1967 mgurney1967
  • 13-05-2020
walmart is the better deal
Answer Link

Otras preguntas

All of the following were Middle Colonies EXCEPT A. Pennsylvania B. New Jersey C. Maryland D. Delaware
What gift did john smith give to the Native American king who captured him
Explain the branches of a Parliamentary and Presidential Government and who holds more power in each
What is the purpose of the amoba's ectoplasm?
The sum of the cost of dinner d and 12 tip divided equally between 3 people
-138 greater than or equal to -6(6b-7)
3x - 6 =5(4 - 2x) Please help me. Feel free to explain
Need help antoine leaves his house walking at a speed of 15 meters per minute. his brother walks behind 30 minutes later at a speed of 25 meters per m
does rose thorn have prokaryotic cell
The vocabulary terms MASS and WEIGHT have the same meaning, they both mean the amount of matter in an object true or false