Brooke241534 Brooke241534
  • 15-04-2020
  • Mathematics
contestada

Bob has $35,960 he now has to multiply 3/4 by $35,960. What is the answer

Respuesta :

lld015
lld015 lld015
  • 15-04-2020

Answer:

26970

Step-by-step explanation:

35960*3/4 is 26970

Answer Link
dtews07
dtews07 dtews07
  • 15-04-2020

Answer:

Your answer would be $26970

Step-by-step explanation:

As 3/4, is the same as 0.75:

$35,960 * 0.75 = $26970

Hope that helps, :)

Answer Link

Otras preguntas

If a friend. Knows you are taking a technology class in college and asks you how a hard drive working
If Q = 53 cm and P = 28 cm , what is the length of R?
Juanita has a secret number. read he clues and then answer the questions that follow Juanita says, "clue 1" my SECERT number is a factor of 60
Which of the following is an example of chemical weathering? water breaking rocks plant roots splitting rocks acid dissolving limestone wind breaking down rock
In a bag of keys, there are 14 silver keys, 6 black keys, 8 copper keys, and 3 painted keys of various colors. One key is drawn out at random. What is the proba
Solve 4x^5-52x^3+120x=12x^4-36x^2
If a friend. Knows you are taking a technology class in college and asks you how a hard drive working
how would i solve 4x-3y=8 5x-2y=-11 using the elimination method? i'm in algebra 1 and we had a sub the day we were doing this and he was terrible explaining t
write each rate as a unit rate $8 for 2 pounds of rice
What is 14.475 rounded to tenths and hundredths