BeniR27 BeniR27
  • 15-04-2020
  • Mathematics
contestada

if 5 pounds of apples cost 12.50 how much does each pound cost?

Respuesta :

ajaksmith0
ajaksmith0 ajaksmith0
  • 17-04-2020

Answer:

$2.5 or $2.50 each pound

Step-by-step explanation:

you're welcome

Answer Link

Otras preguntas

how can I study English well?Thank you!
Place this fractions in order from smallest to largest. a 25/75 b 4/8 c 10/100
given g (x) = 20x - 189 what is g (1/2) please help me quick!​
a/5M+d=B what is a= Please someone help please
What cellular components are common to prokaryotic and eukaryotic cells?
over 2 years how much more will a savings account with a simple interest rate of 5.3% yield in earnings than a savings account with a simple interest rate of
(01.01 MC)Why is 3 + (−5) equal to −2?
Bleeding Kansas why was this and important event one paragraph
Which BEST summarizes and explains the most likely change in short-run aggregate demand based on the information above? A) The tariff will have no impact on agg
2. Kembangkan;(a) 3(7 – a)(b) (x + 4) (x – 4)(c) 8n(–3 – 2n2)​