Seudónimo Seudónimo
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Help me please.....................

Help me please class=

Respuesta :

marijkey505
marijkey505 marijkey505
  • 13-02-2020

Answer:

$4.80

Step-by-step explanation:

This is because when you take 21.60/90 = .24 (which is the money per unit) and then multiply that by 20 (for the 20 inches of rope) you get $4.80.

Answer Link

Otras preguntas

Jennifer was going to sell all of her stamp collection to buy a video game. After selling half of them she changed her mind. She then bought fifteen more. How m
Four girls and eight boys are running for president or vice president of the student council. find each probability: find the prbability that two girls are elec
Which sentence uses the underlined preposition correctly? A. Sylvia is trying to choose among the red sweater and the blue one. B. Sylvia is try
A local coffee shop serves 2/9 as many customers as a shop run by a national coffee chain. The shop run by the chain serves 502 customers day. About how many cu
Structure within a cell that direct with type of protein make
An alfisol is most closely related to ________.
was president john Tyler republican or a Democrat
Which fact provides the BEST evidence to support the conclusion that James Oglethorpe was a progressive leader during the establishment of the Georgia colony?
una gruesa de lapices(144 unidades) cuesta $6.800. Cuanto cuestan 450 lapices
In who governs, robert dahl examined the way power was distributed in new haven, connecticut, and concluded that a wide variety of actors played a role in the p