addymae7108 addymae7108
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

Nabuko bought 14 dog biscuits for $1.68 so how much will 32 cost

Respuesta :

aerynlaf2005 aerynlaf2005
  • 12-02-2020

Answer:

$3.84

Step-by-step explanation:

Divide $1.68 by 14 to find the cost of one dog biscuits. Then multiply that by 32 to find the cost of 32 biscuits. You should get $3.84.

Answer Link

Otras preguntas

. Identify Frederich Engels and Karl Marx's point of view concerning how the proletariat should respond to the conditions of capitalism and the impacts of the I
Jess walked from her home to her friend’s house and arrived at 4.15. If it took Jess 25 minutes to walk this distance, then what time did she leave home? Select
KNML is a rectangle. Find the value of x and y
rewrite 2 11/12 as a fraction greater than 1
[tex]\qquad \qquad\huge \underline{\boxed{\sf question}}[/tex]How do you find the coordinates of centre of mass of multiple particle system ? ​
Please help, I’ll mark as brainliest.
55<35+10x What is x less than
Which of the following sets would represent Mendel's Parent generation? a) RR X RR b) Rr x Rr c) RR X rr
How many atoms are in 20.5 mg (miligram) argon. Express answer in scientific notation
How does the economies of Germany and Britain’s differ?