rabia1983 rabia1983
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

You have $3.25 to buy bananas. Each banana costs $0.35. How many bananas can you buy?

Respuesta :

johnsmi21
johnsmi21 johnsmi21
  • 12-02-2020

you can approximately buy 9 bananas

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the following expression. 5/6 x 3/5
A substance with a half life is decaying exponentially. If there are initially 12 grams of the substance and after 2 hours there are 7 grams, how many grams wil
What is the equation in point-slope form of the line that passes through the point (1, −1) and has a slope of 4?
I have an essay due today on To Kill A Mockingbird racism theme and only the theme and how it connects to the book. Could someone write my essay please. Three p
Help! This assignment is due at 7:00 and this is the last question! Solve for all values of b in simplest form (delta math) |6-3b|=4
how did Adolf hitler stay in power? ( its an essay plzzzzz help)
find x if 2^x=8^3x-8
How does the author develop Wang Lung's anticipation and excitement about his wedding day? A The author describes how Wang Lung carefully lights a fire in the m
why is cooking faster with a pressure cooker​
Give an example of an attitude which you have observed between people in different levels of society.