lukelaw1808 lukelaw1808
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amanda paid $4.95 for 1 pound of jellybeans how much would she pay for 12 pounds

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2020
$59.4 for 12 pounds. You multiply $4.95 by 12 and get $59.4
Answer Link
TheWholesomeBrain
TheWholesomeBrain TheWholesomeBrain
  • 11-02-2020

Answer:

$59.40 for 12 pounds of jellybeans.

Answer Link

Otras preguntas

3 examples where costco demonstrates the product/service mix
123456 This is a practic Question 9 What is the value of the following expression? -3-125 ○ 5 Mark this question​
Calculate the standard heat of enthalpy NaOH(s) + HCI(g) —> NaCl(s) + H2O(g)
Following a disaster, if an employee is physically oremotionally injured as a result of the catastrophe, is the businessresponsible to provide accommodations? W
For a force of magnitude 1.677N and direction 85.132∘ (measured from the +x-axis, counterclockwise), what is its x-component?
The atom of an element X contains 17 protons, 17 electrons and 18 neutrons whereas the atom of an element Y contains 11 protons, 11 electrons, 12 neutrons. a. W
You run a regression analysis on a bivariate set of data (n=45). You obtain the regression equation with a correlation coefficient of r=−0.385 (which is signifi
Homer J. Simpson ran for _________ but did not win.
Question: 3x2y2dx+(2x3y+x3y4)dy=0 Please solve this differential equation and show all work
Sort the answer choices into the correct categories. a large blue bearwithout any helphe can comealthough we ate pizzathat feels so soft