muddenbabe2005 muddenbabe2005
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of soup are on sale for 1.79 each. If Jack spent $25.06 on soup, how many cans did he buy?

Respuesta :

boogirl013inc boogirl013inc
  • 16-01-2020

Answer:14

Step-by-step explanation:

25.06÷1.79=14

Answer Link
kitkatb2004
kitkatb2004 kitkatb2004
  • 16-01-2020

Answer:

14

Step-by-step explanation:

25.06 divided by 1.79

Answer Link

Otras preguntas

A manager overlooks an intern and gives work to a stressed marketing director. Select a schema that he could alter to significantly improve communication on his
Please help me figure out this: The sum of two angles formed by the intersection of two lines is 50°. Find the measures of the angles.
What is the equation of a line that is parallel to y=9 and that passes through the point (3,-8)?
If you move 100 meters in 65 seconds , what is your speed?
What is the greatest common factor of 30a^2b^4 and 24ab^3?
math. help fast please..!!!!!
What is the smallest power of 10 that exceeds this number 235,452
Did I get This right I’m confused
How can housing be shaped by historical necessity? Explain and give examples.
There are 11 students on the tennis team. The coach selects 3 of them to go to a tennis clinic. In how many ways can he choose 3 of the 11 students