gramep gramep
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

if 6 carnations cost 3.59 How much would 4 carnations be

Respuesta :

animalcuteness27 animalcuteness27
  • 16-01-2020

Answer:

divide the price by 6.

whatever you get multiply by 4! :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the measure of APBˆ. A. 130 B. 63 C. 50 D. 230
due soon!! Find the measure of GE¯¯¯¯¯¯¯¯. A. 14 B. 20 C. 15 D. 16
please please help, question is in the picture
how to program a game​
¿4 preguntas que podria plantear un filosofo en tiempos de cuarentena debido a la pandemia?
what is the tennesee's river called?
Why did Washington refuse to help France or Britain?
Find the distance that 5,2 is from the origin
Why did Pope condemn the teachings of Martin Luther​
hich is an example of a barrier to exercise? A person is able to perform daily exercise. A person has an injury and cannot work out. A person receives support f