zhengying2623 zhengying2623
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

one yard of a ribbon costs 3 1/2 dollars. How much should one pay for 3 3/4 yards?

Respuesta :

ntowry
ntowry ntowry
  • 15-01-2020

Answer:

$13.13

Step-by-step explanation:

$3.50 x 3.75

Answer Link

Otras preguntas

Need help show your work plz.I will give Brainliest
Look closely at the scale on the y-axis. what number would be represented by the point midway between the tick mark labeled 10 and the tick mark labeled 100?
ASL PLEASE HELP 2. Which question would be asked with the following nonmanual markers? furrowed eyebrows tilting your chin up slightly tilting your head slightl
Logan and her friend went out to dinner and spent $18.50. They left a tip of $2.59.
Both petroleum and coal are made up of complex carbon-based molecules, and both originated with living creatures of some kind. Both are vital sources of energy
Click an item in the list or group of pictures at the bottom of the problem and, holding the button down, drag it into the correct position in the answer box. R
what is the complete electron configuration of tin?
Explain the difference between biotic and abiotic limiting factors. Give an example of each.
Student A silently reads a famous speech. Student B watches a video of the original speech being delivered to a crowd. How would the students' experiences diffe
how does wallaces description of american foreign policy compare to trumans and novikovs?