lexie0815 lexie0815
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

If you can buy 3 pints of raspberries for $12 how many pints of raspberries can you buy for $20

Respuesta :

gabegabemm1
gabegabemm1 gabegabemm1
  • 13-01-2020

Answer:

you get 5 pints

Step-by-step explanation:

Answer Link
tracynguyen1227 tracynguyen1227
  • 13-01-2020

Answer:

You can bye 5 pints

Step-by-step explanation:

3/12= 4

4/20=5

Answer Link

Otras preguntas

With the discovery of dark energy, what best defines critical density? a) The correct amount of matter and energy to make the universe flat. b) The density of d
Which of the following is not true about the Persian Gulf War? A.It took place in the Middle East. B.Kuwait ended up under Iraqi rule. C.It was code-named Opera
find the value of y when x equals 26 x+4y=54
A pre-image point is rotated 90° clockwise. If the pre-image point had the coordinates (3, -5), what are the coordinates of its image point? (-5, -3) (5, 3) (-3
Why were early people in North America able to build complex cultures? A. They had learned how to farm. B. They had learned how to start fires. C. They had adva
how do i solve P=RB for B​
When speaking of the two czech brothers, the author says, their parents, like mine, had not had the courage to sell everyting and emigrate while there was still
Instructions for an inherited trait are called A- alleles B-phenotypes C-albinism D-genes
What part of the economy finances public goods?
how is the current trend of climate change different from previous cycles?