bricetonm bricetonm
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if you can buy 48 ounces of goldfish for four dollars

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-01-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

48 oz for $ 4

4 / 48 = 0.083 rounds to 8 cents per oz

Answer Link

Otras preguntas

Whatnare some important facts about rebecca cole ? Preferably in bullet form .
Use parentheses to make the equation true: 9-8x2-1=3
A square has a perimeter of 28 feet. What is its area?
What does ¿La Navidad es el 25 de noviembre? mean and how would you reply?
How do fungi mate with other fungi?
What does ¿La Navidad es el 25 de noviembre? mean and how would you reply?
Why was the United States reluctant to annex Texas?
You are on roller blades on top of a small hill. Your potential energy is equal to 1,000.0 joules. The last time you checked your mass was 60.0 kilograms. a.
Why is death by predators more natural or "right" then death by starvation?
How do fungi mate with other fungi?