Gabriella
Gabriella Gabriella
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

Harley bought some fabric for $3.50 per yard. If she bought 3 yards, how much did the fabric cost

Respuesta :

anna0thrasher7
anna0thrasher7 anna0thrasher7
  • 12-12-2019
$3.50 X 3 yards = $10.5
Answer Link

Otras preguntas

Wendy thinks the perfect chocolate chip cookie has 353535 chocolate chips for every 555 ounces of dough. Cookie Club makes batches of chocolate chips cookies wi
How do the geography and earlier history of Mesopotamia help to explain the importance of trade to both the Assyrians and Babylonians? If you can answer this, i
Which of the following was NOT one of the results of the crusades
PLEASE HELP FAST! Solve for Y in the following system of equations! X-y=-1 3x+5y=21 A.) 2 B.) 3 C.) 9 D.) 12
In a group of 100 students, 40 like Computer Science (group A), 30 like Philosophy (group B), and 20 like both (group A∩B). If a student chosen randomly likes C
f(x) = 1/2x2 +2x - 6 ?
How did the Whiskey Rebellion prove that the U.S. Constitution was strong?​
write me a paragraph from real or imagined experiences or events with foreshadowing, point of view, figurative language, imagery, and symbolism,
PLEASE HELP WILL MAKE YOU BRAINLIEST!!!!!!!!!!!NEED HELP ASAP!!!!!20 POINTS!!!!
100 word response How substance abuse can affect a person’s performance in school, in sports, or at a job. ASAP