hamilton21
hamilton21 hamilton21
  • 15-11-2019
  • Mathematics
contestada

Tai has $24.35. She buys
pounds of bananas. The bananas cost $0.65 per pound. She also buys 3 apples. Each apple costs $1.25.
How much money does Tai have left after buying the bananas and apples?

Respuesta :

echavarrianoah
echavarrianoah echavarrianoah
  • 15-11-2019

Answer:

$19.95

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Estás delante de la puerta.
How did the influence of Islam change the way people lived throughout the Islamic Empire?
HELP WORTH 20 points if Awnser is correct
Which of the following statements best described the domino theory? a. The United States feared that if one country in the Pacific fell to communism, than even
1. Which equation in point-slope form contains the point (-2, -6) and has slope -4? y - 2 = -4(X-6) y + 2 = -4(x + 6) . y + 6 = -4(x + 2) y-6 = -4(x - 2)
You tell your brother “Quiero aprender a montar a caballo." What do you want to do? scuba dive in the ocean learn to ride horseback learn to scuba dive ride hor
When a current flows through a light bulb, it emits 30 J light energy in 2 seconds, What is the power of the bulb?
What was unique about Sparta?
Which action is an example of a domestic policy decision?
F(x)=x^2 what is g(x)