sandy138 sandy138
  • 15-10-2019
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $2.65 per pound and you by 1.2 pounds how much do you pay

Respuesta :

Flamecaster
Flamecaster Flamecaster
  • 15-10-2019

Answer:

$3.18

Step-by-step explanation:

Multiply the cost by the amount bought.

2.65*1.2=3.18

Answer Link
loveqksxkswjdrnr
loveqksxkswjdrnr loveqksxkswjdrnr
  • 15-10-2019

Answer:

$ 3.18

Step-by-step explanation:

You multiply 2.65 by 1.2

Answer Link

Otras preguntas

What is an autobiography?
which decimal is greater than 0.25 and less than 0.08 A. 0.81 B.0.36 C.0.86 D.0.009
A steel ball whose mass is 2.0 kg is rolling at a rate of 2.8 m/s. What is it’s momentum?
What role did the North play in the cotton trade?
Ten tiles numbered 1 through 10 are placed in a bag. You randomly choose one tile. Without replacing the first tile, you randomly choose a second tile. Find the
Dr. Hakoda is studying tsunamis—large waves that can reach heights of 1,700 feet. Tsunamis are often caused when large chunks of ocean floor displace vast amoun
Which of the following are recurring motifs so far in Jane Eyre? Select all that apply. A. meals B. the Red Room C. sight D. church services
What circumstance caused Strindberg to cut himself off from his family? A. His family's disapproval of his religious beliefs B. His family's refusal to s
which point lies on the graph of the function shown below. y=x^2+3x-2
Which organ in our body is in charge of the gas exchange that takes place when we breathe?