kookie60 kookie60
  • 15-10-2019
  • Mathematics
contestada

Kathy spent 13.23 on pens if each pen costs 1.89 how many pens did she buy

Kathy spent 1323 on pens if each pen costs 189 how many pens did she buy class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-10-2019

13.23/1.89 = 7

B. She bought 7 pens.

Answer Link

Otras preguntas

We often do not consider the complexity of language. This is in part because __________. Group of answer choices humans do not often consider complex phenomena
3 geometry questions, 30 points!
Compramos los pasajes por Chile. Salimos el martes. incorrecto 1. El autobus pasó por los bosques. correcto incorrecto 2. Fui al centro comercial y compré un ju
Membership in the Anime club went from 23 members last year to 34 members thisyear. What is the percent of increase in membership? Round your answer to theneare
6 Answer the following users about Cameroon. Refer to the ing is about Cameroon. Refer to the points de départ in Leçon A. 1. Où se trouve le Cameroun? 2. Quell
How do populations change over time?(human)
today each cookie costs 0.75 less than the normal price. pight now if you buy 7 of them it will only cost you 2.80 . writw an equationd to determine the normal
An X-ray is the best way for men to A. True B. Fals
Anna makes a pot of vegetable bean soup. She is using 1/4 cup measuring cup. How many times will Anna need to fill the measuring cup to measure 7/8 cup of turni
List 7 types of emotions you may feel at any given time.