greenhusky
greenhusky greenhusky
  • 11-09-2019
  • Mathematics
contestada

Can any one answer this please

Can any one answer this please class=

Respuesta :

chloephillips125
chloephillips125 chloephillips125
  • 11-09-2019

Answer: 10.6

Step-by-step explanation:

divide the number she spent (2.65) by the amount the store charges per ounce (.25)

2.65/ .25 = 10.6

Answer Link

Otras preguntas

Ask a question When was the United Nations was formed? A. after World War I B. in between World War I and II C. just before the end of World War II D. after the
Sam carried the football three times during the game.he had gains of 3 yards and 5 yards and loss 12 yards. use a negative number to show Sam's overall yardage
What is 2 4/20 + 1 4 / 5
As a result of the events of the __________, Europeans began to establish a common culture with ties to classical Greek and Roman civilizations. a. Age of Expl
Which is the best description of a Roman Forum?
A struggle or clash that drives the plot is known as — a. theme c. conflict b. point of view d. characterization
where is abraham lincoln from
why did president McKinley send the battleship to Maine into the the harbor of havana
what internal stimulus most likely drives a lioness to search for prey
Jack shells 315 peanuts in 15 minutes