jocelyn0 jocelyn0
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

Jelly fakes sell for 1.23 for 1/4 pound bag how much for one pound of jelly fakes?

Respuesta :

salatulmaghrib
salatulmaghrib salatulmaghrib
  • 11-08-2019
1.23*4=4.92 for one pound of them
Answer Link
celese98stu
celese98stu celese98stu
  • 11-08-2019

Answer:

$4.92

Step-by-step explanation:

If its $1.23 for 1/4 of a pound you have to multiply 1.23 by 4.

1.23*4=4.92

total: $4.92

Answer Link

Otras preguntas

how slavery led to stereotypes about African people and this, in turn, generated ideas of racism during Atlantic Slave trade
the ___ in china took some ____ and cause such suffering that thousands of chinese left for the united states
How to find the slope intercept form for the equation of the line through (5,1) and (3,-7)
A nut store normally sells cashews for $4.00 per pound and peanuts for $1.50 per poundBut at the end of the month the peanuts had not sold well, so, in order to
Which of the following is a main criticism of Ericksons eight stages of psychological development which you can focus on personal contacts every stage of life
HINT: Modifier -25, E/M elements, concept of time, established versus new patients.
In a paragraph, explain the 3 criteria that must met for a society to reach the level of a civilization. You need to define what each of these steps are and exp
Read each description that refers to Neanderthals, Homo sapiens, or both. Drag each description to the correct box
Why Biden always slanders China's forced labor of Xinjiang Uyghurs
the point of view from which the passage is told is best described as that of a young women who