Jessicatef Jessicatef
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one pineapple for $4, then
how many can you buy with $12?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-08-2019

Answer:

you can buy 3 pineapples

Step-by-step explanation:

$4(3)= $12 total

Answer Link

Otras preguntas

Which type of software provides more control over text and graphic placement in the layout of a page than word processing software? data management software pre
A baker wants to put 3 3/4 pounds of apples in each pie sge makes. She purchased 52 1/2 pounds of apples. How many pies can she make?
explain what the national debt is and two ways to affects the country
BIBLE CLASS Joshua sent a large army against the city of Ai. True OR False
Under the Eighth Amendment, a person charged with a crime A. has the option of hiring a lawyer. B. has to pay $20 to a jury. C. does not have to pay excessiv
Tom observed how many times his dog jumped whenever he met a new person. Use the data set below to determine the interquartile range for the number of times Tom
Each music class sings 8 songs a day. How many songs does each class sing in 5 weeks?
Online summaries of short stories are helpful to what extent?
If an article costs a store $7.45 and if it sells the article for $9.95, what percentage (to the nearest tenth) markup is it using?
Larissa asked 40 students to name their favorite food 10 students said their favorite food was pizza what percent of the students Larissa surveyed said their fa