jessie5380 jessie5380
  • 14-04-2019
  • Mathematics
contestada

How do u do this?? What’s the answer???

How do u do this Whats the answer class=

Respuesta :

iamjadetulip
iamjadetulip iamjadetulip
  • 16-04-2019

Answer:

A. c = 0.31b

Step-by-step explanation:

$7.44 = 24 juice bottles

[Divide by 24 on both sides]

$0.31 = 1 juice bottle

The cost is equal to the amount per juice bottle times the number of juice bottles, so:

c = 0.31b

(A trick to use when you don't know the answer: If there are multiple answers with the same numbers but the decimal places are in different places, it is probably one of those answers.)

Answer Link

Otras preguntas

Need some help on this.....
in simest form whats the ratio of 4 days to 2 weeks
A teacher grades 25 students essays in 4 hours. Assuming he grades at the same speed, how long will it take him to grade 35 essays? What is the constant of this
Failing to report a change of address is a violation, which may result in revocation of probation.​
The arena has come to an agreement with the Sleaford Rockers to pay them according to this formula: b = tp - (s + 2,000) 3 b is band payment t is ticket sal
How did the historian eric foner challenge traditional interpretations of slavery in relation to the civil war?
The black soul anthem say it loud i'm black and i proud was written by
A 4x4 matrix a with real entries and a4 = i, what are the possible characteristic polynomials of a
Which is more, 285 inches or 8 yards? 285 inches 8 yards neither; they are equal submit?
what is the formula for fermentation