notsmart8594 notsmart8594
  • 12-04-2019
  • Mathematics
contestada

The cost, c, of paper towels, based on the number or rolls, r, is given by the following equation.

c = 1.29r

What is the unit rate?

Respuesta :

vkcentral03 vkcentral03
  • 12-04-2019

Answer:

1.29

Step-by-step explanation:

Unit rate is for one, i believe

Answer Link

Otras preguntas

what figure of speech is SUFFERING AND STILL LIVING IN DENIAL​
1. You drop a rock off the top of a building. It takes 6,0 s. hit the ground. How tall is the building?
Why was the category of Sex-based discrimination added to the Civil Rights Act of 1964? -The bill was looking forward to the looming feminist revolution. -It wa
A 12-inch candle burns at a rate of 2 inches per hour. What is the graph of the equation that models the height of the candle over time?
How does a midsagittal and parasagittal section (cut) differ?
explain the qoutation "the art of communication is a language of leadership"​
2x+4(7−x) HELP me plz :c
Stacy put 2/5 of her monthly earnings into a savings jar. Then she decided to take 1/4 of the money in the jar to put aside for vacation. If Stacey earned $550
1. I used to live in​ _____ house down by the river. a) these B) those C) this D) that 2. Identify the correct sentence. A)She is the one whomever I would prefe
What chemical might be found in canned food in the kitchen? a.) arsenic b.) fertilizer. c) lead