nika7760 nika7760
  • 14-03-2019
  • Mathematics
contestada

One bulb of elephant garlic cost $2. How many bulbs of elephant garlic can you buy for $4?

Respuesta :

cblue8282 cblue8282
  • 14-03-2019

Answer:

Two.

Step-by-step explanation:

4 goes into 2 twice.

($4/$2 = 2 r 0)

Answer Link
xXxGolferGirlxXx
xXxGolferGirlxXx xXxGolferGirlxXx
  • 20-03-2019

Hey there!

You can buy 2 bulbs of garlic with $4.

2 x 2 = 4

Hope this helps you!

God bless ❤️

xXxGolferGirlxXx

Answer Link

Otras preguntas

A d1 octahedral complex is found to absorb visible light, with the absorption maximum occurring at 509 nm. Calculate the crystal-field splitting energy, δ , in
Scoria is a type of rock that forms most directly from the process of
Find a radius of a circle the length of which is 24π cm.
what is eerie about the dogs? how does the author create the mood in this section? - the Hunger games
montreal canadiens memorabilia is on sale for 40% off due to their disappointing season how much would a jersey that cost $80 be after sales and tax what is 40$
what is located at ( -1.5 , -2 )
triangle MNO is an isosceles triangle in which only one angle measures 88.6. what is the angle measure of one of the two congruent angles?
What is the missing vertex of a rectangle that has (0, 0), (0, 6), and (8, 0) as three of its vertices?
What was significant about the historic map Sanderson discusses, and what role did it play in this project?
He performed man He made observations of a disease called noma. A form of gangrene, it affected only the experiments on He injected dyes into their eyes, attemp