bellyboo6205 bellyboo6205
  • 12-03-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. • Pumpkins cost $1.80 per pound. • There are 16 ounces in 1 pound.

Respuesta :

crystalclear99 crystalclear99
  • 12-03-2019

The pumpkin cost $3.96

Answer Link

Otras preguntas

One of the concerns with adding a Bill of Rights to the United States Constitution was leaving out rights that the people needed to have protected, either at th
water is electrically conducting. for a pipe with a diameter o.85 cm. water flows with a speed of 0.6 m/s in a b-field with a strength of 0.2 T, what is the max
HELP ME ANSWER THIS NO EXPLANATION JUST THE ANSWER
respecto a la paz ¿cual es la responsabilidad de los medios de comunicacion que utilizan la palabra oral o escrita?
Solve the equation. 1/2 (3 + x) = 4
Which of the graphs below correctly use Kurshal's Algorithm to determine a minimum spanning tree? A B C None of the Above
HELP ME PLEASE!!! Sound is all around us. Everything we hear in our day-to-day lives has a distinctive sound, from the jingling of keys to the tapping of a penc
when did George Washington become the president?
Select the statements that agree with Mexican politics. A) It is considered a parliamentary government with a one-party system. B) The main party is the Institu
A racehorse is suffering from an inflamed tendon. The veterinarian prescribes six months of rest. Which body system does this injury affect? A musculoskeletal B