kiaaaaa kiaaaaa
  • 15-04-2016
  • Mathematics
contestada

parsley cost $.60 per ounce.If Chef Jorge needs 7.25 ounces for his recipe,how much will he spend on parsley?

Respuesta :

antfarm2014
antfarm2014 antfarm2014
  • 15-04-2016
the answer will be $4.35
Answer Link

Otras preguntas

Alcohol consumption during pregnancy is only dangerous during the first trimester. a. true b. false
In 4 ​minutes, a conveyor belt moves 300 pounds of recyclable aluminum from the delivery truck to a storage area. a smaller belt moves the same quantity of cans
temp of sun is calculated by which instrument
Flowering plants are capable of fertilization in the absence of water because the
What is the frequency of a photon with an energy of 3.38 10-19 j?
What is the oxidizing agent in the reaction fe + agno3 fe(no3)3 + ag?
Troubleshooting a printer that does not work includes
Why should the United States have dropped the atomic bombprovide reason and conclude it pls
Quiero comprar una Faldo de marca para la fiesta. Voy _______ para conprarla Al supermercado Al mall Al mercado A la verduleria
On what basis may persistent depressive disorder be distinguished from major depression?