Seudónimo Seudónimo
  • 14-04-2016
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate (cost of 1 candy bar) if it costs $2.59 for 4 candy bars.

Respuesta :

drawingfanatic12
drawingfanatic12 drawingfanatic12
  • 14-04-2016
so you do 2.59/4

= 0.6475
round it to 0.65
Answer Link
greenthunderr
greenthunderr greenthunderr
  • 14-04-2016
Each candy bar = $2.59 / 4
= $0.65 (to 2 decimal places)
Answer Link

Otras preguntas

french society divided into 3 estates
The height of a door is 210 cm. Darren is 5/6 of the height of the door. What is Darren’s height?
simplify sin(3x+13)=cos(4x)
What happens when a glass rod is dipped in HCl and is brought near ammonia gas?
What are the major characteristics of grand opera?
differentiate between plant cell and animal cell prokaryotic cell eukaryotic cell
Fitness can be achieved only through ?
what happens when red lead oxide is heated?
During his tennis career in singles play, John won 3 fewer tournament A titles than tournament B titles, and 2 more tournament C titles than tournament B titles
simplify the equation simplify x^5/8/x^1/6