xXLokieXx
xXLokieXx
14-04-2016
Mathematics
contestada
Can someone help me solve this please?
Respuesta :
luluyas
luluyas
14-04-2016
first divide the total cost by 21. when you get the answer multiply the cost of 1 apple by 8. bam. answer.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
Henry wants to paint the ceilings and the walls of his living room. One gallon of paint covers 450 ft squared. The rooms is 24 ft by 18 ft, and the walls are 9
Which of the following would be the most important change in most women in saudi arabia? a. new styles of hijabs and sharshafs b. the right to vote c. the abili
What are the independent, controlled and dependent variables when I conduct an experiment by distilling saline.
Typographers measure font sizes in units called points. One point is equal to 1/72 inch. Esmeralda is typing a research paper on her computer. She wants to text
if a stone with an original veloscity of 0 is falling from a ledge and takes 8 seconds to hit the ground, what is the final velocity of the stone
What were colonists upset with Britain about after the French and Indian war?
When electrons are added to the outermost shell of a carbon atom, it forms?
45 is 90% of what number
42 is what percent of 20?
[(21+42)×3]+[4×(18+12)]=