ikamely
ikamely ikamely
  • 16-01-2019
  • Mathematics
contestada

One pound of grapes costs $3.49. Linda buys exactly 3 pounds of grapes. How much will the grapes cost?

Respuesta :

garretthulsey88 garretthulsey88
  • 16-01-2019

Answer:

$3.49 * 3 = $10.47

Step-by-step explanation:


Answer Link
Аноним Аноним
  • 16-01-2019

Answer:

$10.47

Step-by-step explanation:

3 * 3.49 = 10.47

Answer Link

Otras preguntas

Is 5 rational number
ASAP PLEASE! THIS IS IMPORTANTIn the diagram, which two angles are corresponding angles with angle 12?4 lines intersect to form 16 angles. The angles created, c
Which equation best represents the relationship between x and y in the graph? A) y = - 3 4 x - 3 B) y = - 4 3 x - 3 C) y = - 3 4 x - 4 D) y = - 4 3 x - 4
Can metamorphic rock be formed in ocean floors
write the equation of the line that is parallel to the line 2x + 5y= 15 and passes through the point (-10, 1)
Identify two examples of each: assonance end rhyme
Which feature would be most characteristic of socialist economic systems in many European nations?​
A THEME IS...? plz i need this right 1.the use of figurative language in a folktale. 2.something that applies to children only. 3.the characters in a specific s
Plzzzzzz help! What is the area of figure A?
y = 2x + 4.6 m = ____ b = ____ fill in the blank !!!