Noahhaydt
Noahhaydt Noahhaydt
  • 15-01-2019
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost $2.00 what is the unit cost

$0.075/fl oz
$0.125/fl oz
$0.36/fl oz
$0.40/fl oz

Respuesta :

Humayrah Humayrah
  • 15-01-2019

Answer:

$2.00/16oz = $0.125/oz

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Help please Thanks <3
Please help will mark Brainly
IIs this a polygon or trapezoid?
Which of the following was NOT a direct attempt made to resolve Shays' Rebellion? A. The state of Massachusetts asked the federal government to intervene. B. Th
HELP IM TIMED!!! A fossil fuel formed deep inside the earth, often found with oil, and sometimes used to heat homes during the cold weather is called __________
Add then Simplify √ 9 + √ 25
What type of triangle is this triangle? acute isosceles obtuse isosceles Right isosceles acute scalene
Find slope between (6, –2) and (8, –2)
Which value is equivalent to 27 - (27² 27-2) -12 02712 1 277 оо 1 272
Please help, timed!!