rushmarcella1 rushmarcella1
  • 14-12-2018
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? $12 for 3 pies or $10 for 2 pies

Respuesta :

Leoties4u Leoties4u
  • 14-12-2018
it would be $12 for 3 pies
Answer Link
rachel551390
rachel551390 rachel551390
  • 14-12-2018
$12 for 3 pies= $4 per pie.
$10 for 2 pies= $5 per pie.
$12 for 3 pies would be the better buy.
Answer Link

Otras preguntas

A writer must always cite the source of a direct quotation. a. True b. False
Which parts of this passage from Beowulf indicate that the poem is about war and glory? Lo! the Spear-Danes’ glory through splendid achievements The folk-kings
What is the most important influence that moderates the temperatures throughout Western Europe?
An extended family consists of aunts and uncles, grandparents, parents, and children.
What is personal space?
Animal organ systems include: skeletal system phloem system muscular system reproductive system
Which fungus is unicellular? truffle yeast chytrid penicillium
What is the name of the microorganism that causes bubonic plague? Yersinia pestis Flea Horse Rat
When was the Declaration of Independence adopted
Species whose populations follow a boom-and-bust curve are most affected by