babygirlneya babygirlneya
  • 13-12-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for $15 for 4 quarts

Respuesta :

TheisCanaan
TheisCanaan TheisCanaan
  • 13-12-2018
the answer is $3.75.
Ver imagen TheisCanaan
Answer Link

Otras preguntas

After its introduction, congressional leaders usually refer a proposed bill to __________.
One main advantage of CD-ROMs is that
A 2,000-kilogram car uses a braking force of 12,000 Newton to stop in 5 seconds. What is its initial speed of the car?
13/200 into a percentage
What was the Muslim ruler Osman known for? A. introducing a new way of waging war and then conquering all of Persia B. rising from birth among tribal nomads
Is 2y= 8 a linear function
Why was Inner China more attractive than Outer China to early settlers?
What is 11/12 minus 3/4?
where was egypt's farmland located and why?
A mixture of oil and water is place in a glass beaker and stirred.which picture depicts what is most likely to happen after the Beaker sits for 3 minutes?