AlexisSchafer4319 AlexisSchafer4319
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale 5 for 3.15 at this rate what is the cost of one apple

Respuesta :

cristianmelgar
cristianmelgar cristianmelgar
  • 15-11-2018

Th cost of one apple would be, .63 :D

Answer Link

Otras preguntas

Three years ago, the state of Nevada passed a law making the recreational use of marijuana legal. Yet such use of marijuana is against federal law. So, on what
You are considering investing in a project with the following possible outcomes: States Probability of Occurrence Investment Returns State 1: Economic boom 18%
Please help mate Select the correct answer. Based on the passage, what caused the wolf to think that he could easily eat one of Sultan's master's sheep? OA Sult
Need help like really bad
Tod didn't have no second thoughts about the decision he made double negative
For a monopolist, price is _____ marginal revenue. Please choose the correct answer from the following choices, and then select the submit answer button. Answer
Best anime? my type is adventurous and horror also funny or emotional​
An elephant is the largest and strongest animals. It is a strange looking animal with its thick legs, huge sides and backs, large hanging ears, a small tall, li
Jenny wants to create a network that can be accessed from any room in her house without physically connecting. Which type of network medium should she use? A. C
What are two elements that belong in literary text summaries? main conflict resolution secondary characters minor events