wilsonlacovia wilsonlacovia
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

Three pounds of fish cost 14.97 what is the unit price

Respuesta :

cgrodner1 cgrodner1
  • 14-11-2018

The unit price is $4.99 per lb.

Answer Link

Otras preguntas

Determine how many, what type, and find the roots for f(x) = x4 + 21x2 − 100.
HEEEEEEEEEEELPFADAFSAFA
What is bias? Explain an example of bias you witnessed in the Concord City election.
Today's demand curve for gasoline could shift in response to a change in
Stellar mobiles was a popular mobile phone brand. however, when its competitors began switching to smartphones, stellar realized that it too needed to change in
When solving the equation 10x + 2 = 22, what is the first thing you're going to do?
True or false: polysaccharides, lipids, and other non-protein antigens are called t-independent antigens because they induce antibody responses without t cell h
This economies of the early civilizations of mohenjo-Dari and Harappa were based primarily on
How many square feet of outdoor carpet will we need for this hole? Iready quiz pic
Which histogram represents the data? 4, 6, 8, 12, 14, 16, 18, 24, 28, 30, 34, 36, 38, 40, 46, 50, 54